پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

آشنایی با قابلیت WiDi در تلویزیون های هوشمند

فیلم سینمایی سرخ پوست

قابلیت WiDi

امروز تلویزیون ها برخلاف سال های گذشته تنها برای نمایش محتوا نیستند و ویژگی های متعدد دیگری دارند. در حال حاضر تلویزیون های هوشمند قادرند علاوه بر وضوح کیفیت بالاتر، برنامه های مختلفی را اجرا کرده و حتی دستگاه های مختلف را نیز به آنها متصل کرد. بنابراین باید تلویزیون های امروز را دستگاه های کاملی نسبت به گذشته دانست که تجربه کاربری لذت بخشی را برای کاربر خود فراهم می آورد. یکی از قابلیت هایی که موجب اتصال تلویزیون هوشمند به سایر دستگاه می شود، WiDi است. این قابلیت به عنوان  Wireless Display یا همان صفحه نمایش بی سیم نیز شناخته می شود. در حقیقت عنوان جهانی این قابلیت WiDi است که در بیشتر تلویزیون های هوشمند امروزی می توان شاهد آن بود.

فناوری WiDi چیست؟

این قابلیت توسط شرکت اینتل برای نوت بوک ها توسعه یافته و حال به تلویزیون های هوشمند رسیده است. WiDi یک فناوری بی سیم محسوب می شود که به شکل بدون ارتباط سیمی انجام می گیرد. در صورت وجود فناوری WiDi در هر دو دستگاه لپتاپ و تلویزیون هوشمند، شما می توانید هر دو را به یکدیگر متصل کنید تا به تماشا محتوایی بپردازید. البته اگر چنین قابلیتی در لپتاپ وجود داشته و در تلویزیون هوشمند وجود نداشته باشد، شما قادر نیستید آن را مورد استفاده قرار دهید.


قابلیت های فناوری WiDi

به کمک قابلیت WiDi می توان هنگام اجرای بازی روی لپتاپ با اتصال به تلویزیون بازی موردنظر را روی صفحه نمایش بزرگتری اجرا کرد. به هر حال برای ارتباط بی سیم بین تلویزیون و دیگر دستگاه ها از طریق WiDi دلایل بسیاری وجود دارد که تماشا فیلم و اجرای بازی تنها بخشی از آنها محسوب می شود. برای اتصال به روش با سیم دستگاه دوم همچون تبلت، لپتاپ، تلفن هوشمند و برخی دیگر باید بوسیله کابلی متصل شود اما در بی سیم قابلیت هایی چون بلوتوث، وای فای و ان اف سی کاربردی هستند. بنابراین بهتر است با روش بی سیمی چون WiDi این ارتباط به شکل راحتی انجام گیرد و برخلاف ارتباط با سیم دردسرها و مشکلاتی را برای کاربر خود به دنبال نخواهد داشت.

آشنایی با قابلیت WiDi

تاکنون توضیحاتی درباره قابلیت WiDi داشتیم اما حال می خواهیم به جزئیات این فناوری تلویزیون بپردازیم. هنگامی که یکی از دستگاه های شما چون تلویزیون یا لپتاپ فاقد فناوری WiDi است شما هیچ راهی به جز وجود یک آداپتور WiDi جهت برقراری اتصال بی سیم بین تلویزیون و لپتاپ نخواهید داشت. بنابراین برای زمانی که دستگاه شما شامل این فناوری نمی شود نیز راهی وجود داشته تا از آن بهره گرفت. آداپتور موردنظر را برای فعال شدن باید به پورت HDMI تلویزیون خود متصل کنید تا به عنوان یک فناوری در تلویزیون هوشمند شما عمل کند.

ویژگی های فناوری WiDi

WiDi در حقیقت همان کاری که بلوتوث و وای فای؛ در ارتباط بی سیم عمل می کنند، انجام می دهد. یکی از ویژگی های کارآمد این قابلیت پخش محتوا 1080 پیکسلی بدون نقص است و همین امر اجازه می دهد تا افراد به سادگی بتوانند لپتاپ را با اتصال به تلویزیون به شکل بهتری مورد استفاده قرار دهند. برای فعال کردن WiDi بهتر است برنامه آن در لپتاپ را راه اندازی کنید و سپس تنظیمات لازم را جهت انتقال تصویر به تلویزیون انجام دهید. شما تنها با فعال کردن برنامه WiDi در روی لپتاپ خود می توانید سریعا صفحه نمایش آن را روی تلویزیون هوشمند داشته باشید. البته در این میان محدودیت هایی نیز وجود داشته که باید به حداقل ویژگی هایی چون سیستم عامل ویندوز 7 و پردازنده نسل دومی اینتل اشاره کرد و اگر لپتاپ شما برای پیش از سال 2012 است قادر نیستید قابلیت را به کار گیرید. به هر حال بهتر است لپتاپ و تلویزیون هوشمندی را به کارگیرید که نسل جدید بوده و بتواند این قابلیت را پشتیبانی کند.


منبع
یکنام
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن