پیشتازتک پلاسسبک زندگی

چگونه می‌توان در کسب و کار دیجیتال،بهره وری کارکنان را چندین برابر کرد؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

چند گام برای افزایش چابکی و بهره‌‌وری در کسب و کار دیجیتال

اگر کسب و کارها، کارمندان خود را در جهت دیجیتالی کردن کسب و کار آموزش ندهند، به موفقیت نخواهند رسید. اما چگونه می‌توان در کسب و کار دیجیتال، بهره وری و چابکی کارکنان را چندین برابر کرد؟

به‌روزرسانی و ارتقای سیستم‌های فناوری اطلاعات، ایجاد تغییرات اساسی در فرآیندهای کسب و کار و استفاده از استعدادهای موجود در هر کسب و کار، اجزای اصلی و اساسی ایجاد تحول دیجیتال در هر سازمان و کسب و کار است.
بسیاری از مدیران ارشد فناوری به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بخواهند کارکنان، مسیر و نحوه خدمت‌رسانی به مشتریان را بهبود ببخشند، باید یک محیط کار دیجیتال با کیفیت بالا در اختیار آنان قرار دهند.

به گزارش پیشتازتِک از رایورز به نقل از سی.آی.اُ، نتایج مطالعات نشان می‌دهد که تا سال 2020، بزرگ‌ترین منبع مزیت رقابتی برای 30 درصد از سازمان‌ها حاصل توانایی و قابلیت محیط کار برای بهره برداری خلاقانه از فناوری‌های دیجیتال است. برای افزایش چابکی و بهره وری در کارکنان باید چند گام توسط سازمان برداشته شود.


چشم‌انداز سازمان

اولین گام مربوط به چشم‌انداز سازمان است. سازمان باید اهداف و آرمان‌های خود را به شفاف‌ترین شکل ممکن بیان کند تا بتواند مشارکت و بهره‌وری کارکنان را جلب نماید.
نگرش کارکنان در رابطه با چشم انداز سازمان است که نقش اصلی و اساسی را در بهبود چابکی و بهره وری ایفا می‌کند. گام دوم، استراتژی است. استراتژی سازمان باید به گونه‌ای طراحی شود که سازمان را روز به روز به هدف نزدیک‌تر کند.

گام سوم، کار روی شخصیت کارکنان است که جزئی اصلی در ابتکار محیط کار دیجیتال است و به سازمان‌ها در استقرار خطوط مبنا برای جریان‌های کاری کمک می‌کند.

تعیین معیارهای مناسب برای فناوری اطلاعات

بخش بعدی در بهبود چابکی و بهره‌وری کارکنان با معیارها در ارتباط است. تعیین معیارهای مناسب برای فناوری اطلاعات، نیروی انسانی و کسب و کار، یک مزیت مهم در دیجیتالی کردن کسب و کار محسوب می‌شود.تجربه کارکنان نیز خیلی مهم است. هرچند ارائه خدمات بهتر به مشتریان هدف نهایی محیط کار دیجیتال است ولی بهبود تجربه کارکنان سازمان در اولویت قرار دارد.تغییرات سازمانی، آموزش، دیجیتالی کردن فرآیندها، بهبود اطلاعات و فناوری گام‌هایی هستند که می‌توانند به بهبود چابکی و بهره‌وری در محیط کار دیجیتال کمک کنند.


منبع
ایتنا
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن