کنسول های بازیکنسول و بازی

پرفروش و پرطرفدار ترین کنسول های بازی در سال 2018 میلادی چه مدل های بودند؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

پرفروش و پرطرفدار ترین کنسول های بازی در سال 2018 میلادی چه مدل های بودند؟

هر چند که پیروزی در کنسول های نسل 7 با شرکت مایکروسافت و کنسول بازی محبوب Xbox 360 بود، اما در نسل 8 ورق به نفع شرکت سونی برگشته و این شرکت گوی رقابت را با کنسول های Playstation 4 از Xbox One ربود.

در اخبار بازی منتشر شده ؛ تمام گزارش های موجود حاکی از فروش بیشتر کنسول بازی PS4 به نسبت رقیب آمریکایی خود هستند؛ هر چند که حتی از نظر متریال های بدنه و قیمتگذاری، Xbox One از کیفیت بالاتری بهره می برد.

به هر حال آخرین گزارش ها از فروش کنسول های بازی در سراسر جهان منتشر شده است که البته نام ناجی “نینتندو” نیز در آن به چشم می خورد.

نیتندو در یک قدمی نابودی قرار داشت که باز هم یک کنسول پر فروش موفق به نجات آن شد؛ پر فروش ترین کنسول های بازی جهان دو محصول پلی استیشن 4 و Nintendo Switch هستند. با این وجود کنسول پلی استیشن با کمی اختلاف، از رقیب خود یعنی نیتندو سوئیچ جلوتر ایستاده است.

در مکان سوم نیز نام کنسول ایکس باکس وان به چشم می خورد؛ Nintendo Switch به دلیل آنکه یک کنسول هیبریدی است، از فروش مناسبی برخوردار بود، در غیر این صورت، سوئیچ از نظر سخت افزارهای پردازشی در حد و اندازه کنسول های نسل 8 ظاهر نشده بود.

شرکت سونی موفق به فروش 17.7 میلیون دستگاه PS4 در سال 2018 شده و بدین ترتیب موفق به ثبت رکوردی جدید با فروش کلی نزدیک به 95 میلیون دستگاه در جهان شد.

 شرکت سونی در خلال ماه های اکتبر تا پایان دسامبر، 8.1 میلیون دستگاه کنسول بازی PS4 را به خانه های گیمرها فرستاد.

از سوی دیگر، شرکت Nintendo Switch موفق به فروش 17.4 میلیون دستگاه در سال 2018 شده تا در نهایت تعداد کنسول بازی های فروخته شده ی خود را به عدد 32.3 میلیون دستگاه برساند. این کمپانی نیز در مدت زمان مشابه (ماه های اکتبر تا پایان دسامبر) موفق به فروش 9.4 دستگاه کنسول بازی نیتندو سوئیچ شد.

 تحلیلگران معتقد هستند که در سال 2019، کنسول بازی سوئیچ رقبای خود را به کنار زده و جایگزین سونی در صدر لیست فروش خواهد شد.

این در حالی است که انتظار می رود سونی تا پایان سال 2019، کنسول بازی نسل 9 خود با نام احتمالی PS5 را راهی بازار سازد چرا که آمار خرید جهانی PS4 تکمیل شده و حال زمان ورود یک کنسول بازی جدید است.

منبع
سخت افزارمگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن