دانلودنرم افزار

آموزش برنامه نویسی مایکروسافت به کودکان نابینا و کم بینا

فیلم سینمایی سرخ پوست

سیستم جدید آموزش برنامه نویسی مایکروسافت به کودکان نابینا و کم بینا

در اخبار کامپیوتر منتشر شده در حوزه نرم افزار ؛ شرکت مایکروسافت درحال کار بروی یک زبان برنامه نویسی فیزیکی برای کودکانی است که نابینا بوده و یا دچار اختلال بینایی هستند.

این زبان که کد جامپر نام گرفته است به کودکان اجازه می دهد که با متصل کردن بلاک های فیزیکی به یک دیگر کدنویسی را یاد بگیرند.

هر بلاک به اندازه یک سافتبال است و با رنگ های مشخص رنگ آمیزی شده است. سایزهای مختلف از بلاک ها برای نیازهای مختلف وجود دارد و کودکان می توانند با متصل کردن آن ها به یک دیگر یک برنامه بسازند.

کد جامپر طراحی شده است تا درک اولیه از برنامه نویسی را در بین کودکان 7 تا 11 سال ایجاد کند و microsoft اساسا آن را تحت عنوان “پروژه تورینو” طی چند سال گذشته در آزمایشگاه های تحقیقاتی خود گسترش داده است.

این برنامه به عنوان یک نسخه بهبود یافته از برنامه نویسی بلاک برای افراد مبتلا به اختلال دیداری، در مواردی که نمایشگر های سنتی یا عدسی های بزرگنمایی کافی نبودند، آغاز شد.

کمپانی مایکروسافت برای آغاز کار سیستم خود، همکاری نزدیکی با چاپخانه نابینایان آمریکا (APH) داشته است و اکنون کار خود را در اختیار APH می دهد تا دانش آموزان بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

APH در حال برنامه ریزی برای انتشار کد جامپر در استرالیا، کانادا، هند، انگلیس و ایالات متحده آمریکا در سال جاری است و انتظار می رود این تکنولوژی طی پنج سال آینده به صورت سراسری در دسترس عموم قرار گیرد.

منبع
مجله سخت افزارمگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن