کامپیوترنرم افزار

در نسخه بعدی ویندور 10 شاهد حذف رمز عبور خواهیم بود.

فیلم سینمایی سرخ پوست

مایکروسافت: در نسخه بعدی ویندور ۱۰ شاهد حذف رمز عبور خواهیم بود.

در اخبار کامپیوتر منتشر شده در حوزه نرم افزار ؛ شرکت مایکروسافت در پی اتخاذ هدف جدیدی که اعلام کرده تحت عنوان ” جهان بدون رمزعبور” تصمیم دارد رمزعبور را از اکانت‌های خود حذف کند، از این رو نسخه بعدی ویندوز 10 از اکانت‌های بدون رمزعبور مایکروسافت پشتیبانی خواهند کرد.

امکان ورود به حساب کاربری مایکروسافت به دلیل پشتیبانی از استاندارد احراز هویت FIDO2 بدون رمزعبور برای کاربران فراهم شده است. وقتی وارد می‌شوید، مایکروسافت کدی را به شماره همراه شما می‌فرستد. و این اقدامی است که مایکروسافت در راستای هدف کنونی خود یعنی ” دنیای بدون رمز عبور” در پیش گرفته است.

این ویژگی که هم اکنون در Insider build 18309 موجود است ثابت و دردسترس تمام کسانی قرار خواهد گرفت که از نسخه بعدی ویندز 10 تحت عنوان 19H1 استفاده می‌کنند که در آوریل 2019 عرضه خواهد شد.

loginهای بدون رمزعبور نخستین بار در ویندوز 10 Home در Insider18305 عرضه شدند، اما در حال حاضر در تمام نسخه‌های ویندوز موجودند.

و اما نحوه کار این گونه است: شما می‌توانید بدون رمزعبور یک اکانت مایکروسافت بسازید. در عوض، تنها باید شماره تلفن خود را ارائه ‌دهید. وقتی با آن شماره تلفن در ویندوز 10 وارد شدید، مایکروسافت کدی را که با آن وارد صفحه sign-in شده‌اید، برایتان ارسال می‌کند.

 بعد از آن، می‌توانید از Windows Hello برای تنظیم PIN، اثر انگشت یا  تشخیص چهره استفاده کنید. دیگر به هیچ وجه لازم نیست یک رمز عبور را تایپ کنید- اصلاً اکانت شما رمز عبور ندارد! و دیگر لازم نیست که برای هر بار ورود شدن کدی که برایتان ارسال شده بود را وارد کنید.

وقتی هم که در یک کامپیوتر جدید وارد می‌شوید، فقط باید یک کد در تلفن خود دریافت کنید.


برای استفاده از این ویژگی در جدیدترین نسخه Insider ویندوز ، به یک اکانت مایکروسافت بدون رمزعبور نیاز خواهید داشت.

اگر هنوز هم اکانت تلفنی بدون رمزعبور ندارید، می‌توانید در یک برنامه موبایل مانند Word در دستگاه iOS یا اندروید یک اکانت ایجاد کنید و آن را امتحان کنید. فقط کافیست به Word بروید و با وارد کردن شماره تلفن خود در زیر “Sign in or sign up for free”، وارد شوید.

این نسخه جدید دارای تجربه تنظیم مجدد PIN برای Windows Hello و بهبودهایی برای Narrator است.

منبع
مجبه سخت افزارمگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن