پیشتازتک پلاسدنیای خودرو

سرعت‌ گیری خیره‌ کننده آئودی RS3

سرعت‌ گیری خیره‌ کننده آئودی RS3 در اتوبان‌ های آلمان

آئودی RS3 سدان در آزمایش‌های اخیر ثابت کرده سریع‌تر از آن است که شرکت سازنده ادعا می‌کند. نکته‌ی جالب اینجاست که این سدان اسپرت حتی با لاستیک‌های زمستانی هم عملکرد بسیار عالی دارد.

خودروهای پنج‌ سیلندر روزبه‌ روز کمتر می‌شوند و امروزه، دیگر تعداد بسیار کمی خودرو با پیشرانه‌ی پنج‌سیلندر در بازار باقی مانده‌اند. بااین‌ حال، آئودی یکی از خودروسازانی است که همچنان از پیشرانه‌های پنج‌سیلندر استفاده می‌کند و اگر به‌دنبال اسپرت‌ترین و جذاب‌ترین خودرو پنج‌سیلندر بازار باشید، مطمئنا آئودی RS3 بهترین گزینه برای شما است.

شایان ذکر است این خودرو در دو نسخه‌ی سدان و اسپرت بک به بازار عرضه شده است. با‌توجه‌به اینکه در ابتدای سال جدید میلادی قرار داریم، اتوبان‌های آلمان معمولا خلوت هستند و زمان مناسبی است که RS3 سدان را به اتوبان برد و توانایی‌هایش را محک زد.

شتاب صفر تا صد کیلومتر

با اینکه خودروی آزمایش‌ شده به لاستیک‌های زمستانی مجهز بود؛ اما شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را سریع‌تر از عدد اعلام‌ شده‌ی کارخانه ثبت کرد. زمانی‌که سیستم لانچ کنترل دینامیک این خودرو فعال می‌شود، در ۳.۷ ثانیه سرعتش را از صفر به صد کیلومتربرساعت می‌رساند. این زمان درمقایسه‌ با عدد اعلام‌شده‌ی سازنده ۰.۴ ثانیه سریع‌تر است؛ چون آئودی شتاب این مدل را ۴.۱ ثانیه اعلام کرده بود.

داستان در ادامه جالب‌تر هم می‌شود؛ چون در‌حالی‌که بیشتر خودروهای موجود در بازار می‌توانند در دوازده تا سیزده ثانیه شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را ثبت کنند، RS3 سدان در چنین زمانی یعنی ۱۲.۸ ثانیه به سرعت دویست کیلومتربرساعت دست پیدا می‌کند.

همچنین بخوانید  لیستی از ایمن ترین خودروهای شاسی بلند سال 2019

حداکثر سرعت

در انتها نیز آئودی کوچک، ولی قدرتمند ما موفق شد به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و برای رسیدن به این سرعت نیز فقط به ۲۶.۳ ثانیه زمان نیاز دارد. نتایج این آزمایش به‌صورت کامل در ویدئو انتهای مطلب قرار گرفته است. باتوجه‌ به نتایج این آزمایش به‌نظر می‌رسد اگر شرایط آزمایش بهتر بود و خودرو به لاستیک‌های بهتری مجهز می‌شد، می‌توانستیم انتظار داشته باشیم که RS3 شتاب دویست کیلومتر را نیز در زمانی حدود ۹.۱ ثانیه بتواند ثبت کرد.

درپایان، باید بگوییم این نکته جای تعجب دارد که برخی خودروسازان و بیشتر آلمانی‌ها درباره‌ی عملکرد محصولاتشان اعداد کمتری اعلام می‌کنند و این خودروها در عمل، بسیار سریع‌تر از آن هستند که شرکت‌های سازنده می‌گویند.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن