سخت افزارکامپیوتر

برطرف کردن سه نقص امنیتی در درایورهای کمپانی انویدیا

برطرف کردن سه نقص امنیتی در درایورهای کمپانی انویدیا

در اخبار کامپیوتر منتشر شده در حوزه سخت افزار ، اخیراً کمپانی انویدیا در پی شناسایی نقص امنیتی در نسخه ویندوز درایور پردازنده‌های گرافیکی Geforce GTX و RTX یک وصله امنیتی منتشر کرده است.

 آسیب پذیری ها و حملات هکری

این آسیب پذیری ها می‌توانند به هکر امکان انجام حملات انکار سرویس، دست یابی به مجوزهای سرپرست سیستم و در نهایت به دست گرفتن کنترل سیستم شما را بدهند. پردازنده‌های گرافیکی Quadro و Tesla هم  آسیب پذیر هستند اما برخی از آنها وصله دریافت کرده‌اند و برخی دیگر نیز باید یک هفته دیگر منتظر بمانند تا آن را دریافت کنند.

نقص امنیتی CVE-2019-5675

از میان سه نقص امنیتی شناسایی شده یرای انویدیا ، نقص امنیتی CVE-2019-5675 خطرناک‌ترین آنها است و ریشه در هسته یکی از اجزای درایورهای انویدیا دارد.

در واقع هسته درایور یک جزء بسیار مهم است که مجوزهای لازم برای دسترسی به داده‌ها و کار با آنها را می‌دهد. خبر بد اینکه یک نقص باعث می‌شود هکر بتواند از هسته درایور برای به دست گرفتن کنترل سیستم، به سرقت بردن داده‌ها و اجرای حملات انکار سرویس استفاده کند.

نقص امنیتی CVE-2019-5676 هم باعث می‌شود هکر امکان فریب سیستم و جایگزین کردن فایل‌های DLL حساس با نمونه‌های آلوده را بدهد و از آنجایی که فایل‌های DLL سیستمی به طور خودکار بارگذاری می‌شوند، ممکن است سیستم هرگز متوجه وجود بدافزار نشود. آسیب پذیری سوم هم امکان اجرای حملات انکار سرویس در سیستم را به ما می‌دهد.

با توجه به علنی شدن وجود این نقص های امنیتی بهتر است هرچه سریع‌تر آخرین وصله درایورهای انویدیا را دریافت و نصب کنید

منبع
شهر سخت افزار
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن