تکنولوژیلوازم جانبی

سرفیس باد مایکروسافت؛ رقیب اصلی ایرپاد اپل معرفی خواهد شد

شایعات اخیر می‌گویند که میخواهد با تولید ‌هایی به‌نام باد، به‌رقابت جدی با در حوزه‌ی هدفون‌های واقعا بی‌سیم بپردازد.

طبق یک گزارش غیررسمی به‌نقل از برخی منابع موثق، مایکروسافت از مدتی پیش کار روی یک هدفون جدید را آغاز کرده است. این هدفون بی‌سیم که با کورتانا سازگار خواهد بود، برای رقابت با اپل و دیگر هدفون‌های مربوط‌به شرکت‌های بزرگ، وارد بازار خواهد شد. 

هدفون بی‌سیم مایکروسافت که از آن با نام سرفیس باد (Surface Buds) یاد شده است، نسبت به هدفون‌های دور این شرکت یعنی سرفیس هدفون (Surface Headphones) اندازه‌ی بسیار کوچک‌تری دارد و همین موضوع، آن را به گزینه‌ای مناسب برای سفر تبدیل می‌کند.

ایرباد جدید مایکروسافت که برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند دارای کدنام Morrison است، به‌طور کامل با دستیار کورتانا همگام‌سازی خواهد شد و از قابلیت‌های مهم و جذابی نظیر لغو نویز نیز بهره خواهد گرفت (این ویژگی‌ها را پیش‌تر در سرفیس هدفون دیده بودیم). نزدیک به یک سال است که اخبار متفاوتی در مورد کدنام Morrison مایکروسافت شنیده بودیم و حال، دیدن انتشار اطلاعات بیشتر در مورد آن، هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد.

تاکنون مشخص نشده است که سرفیس باد مایکروسافت در چه تاریخی روانه‌ی بازار می‌شود؛ البته با درنظرگرفتن اینکه یک سال از انتشار اولین شایعه‌ی مربوط‌به سرفیس باد می‌گذرد، همین‌که ساخت آن لغو نشده است خودش موضوع مهم و مثبتی به‌ شمار می‌آید.

از لحاظ قیمت، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که سرفیس باد نسبت به سرفیس هدفون، قیمت پایین‌تری خواهد داشت.

سرفیس هدفون با قیمت ۳۲۹ دلار روانه‌ی بازار شد و به‌خاطر همین برچسب قیمت، شمار زیادی از مردم نسبت به تهیه‌ی آن تمایل چندانی نشان نمی‌دادند.

همچنین بخوانید  گوگل Cloud Search Connector SDK (متن باز) را منتشر کرد

اگر سرفیس باد قیمتی در حدود ۱۵۰ دلار داشته باشد، می‌تواند فروش بسیار بهتری را تجربه کند. درواقع داشتن چنین برچسب قیمتی، سرفیس باد را به رقیب جدی ایرپاد اپل در بازار تبدیل خواهد کرد.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن