پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

مقایسه تلویزیون ال جی uk6300 با ال جی uj630

مقایسه uk6300 ال جی با uj630

پیشتازتِک در این مطلب دو عدد از بهترین تلویزیون های شرکت ال جی یعنی uk6300 ال جی که تولید 2018 بوده با مدل uj630 ال جی که از محصولات سال 2017 است را با هم مقایسه می کند. هر دو  این تلویزیون ها در بازار موجود هستند و جزو بهترین ها و پر طرفدارترین تلویزیون های ال جی هستند.
البته ما به شما توصیه می کنیم با توجه به اینکه که ما هر دو مدل رو به طور کامل بررسی کرده ایم اما شما نباید زیاد درگیر جزئیات شوید و مطمئن باشید که هر کدام از این تلویزیون ها را انتخاب کنید، انتخاب برازنده و فوق العاده ای خواهد بود و با توجه به رضایت مشتریان هر دو تلویزیون با وجود تفاوت هایی که دارند، از لحاظ کیفیت رنگ و نمایش تصاویر بسیار عالی هستند.

مقایسه uk6300 ال جی با uj630

LG UK6300 کمی بهتر از LG UJ6300 است. LG UK6300 برای تماشای نمایش های تلویزیونی و برنامه های ورزشی بهتر است زیرا می تواند کمی روشن تر باشد. در حالی که LG UJ6300 دارای نسبت کنتراست بومی نسبتا بهتری است که به نمایش رنگ سیاه عمیق در اتاق تاریک کمک می کند.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این دو مدل تلویزیون رو می تونید در جدول پایین ببینید

ویژگی های اصلی

مقایسه طراحی و ظاهر uk6300 ال جی با uj630

طراحی تلویزیون ال جی UK6300

طراحی تلویزیون ال جی UK6300 بسیار ساده است و یک طراحی بسیار کاربردی است که هیچ کمبود جدی ندارد، اما در یک اتاق، مرکز توجه نیست. بعضی از ورودی های پشت تلویزیون ممکن است هنگامی که به دیوار نصب می شود دسترسی به آن ها دشوار باشد و اگر اتصالات جزئی را لازم داشته باشید، نباید تلویزیون رو روی دیوار نصب کنید و مکانی برای مدیریت کابل ها وجود ندارد.

طراحی تلویزیون ال جی UJ630

طراحی تلویزیون ال جی UJ630 بسیار ساده است و همه چیز از پلاستیک ساخته شده. هیچ عناصر سبک اضافی در اون مانند مدل UJ770 بالارده تر وجود ندارد و تلویزیون گران قیمت و مدرن به نظر نمی رسد. برخی از ورودی های پشت تلویزیون ممکنه در صورت قرار دادن تلویزیون نزدیک به دیوار، دسترسی بهشون دشوار و گاها ناممکن باشد.

همچنین بخوانید  سامسونگ تلویزیون غول‌پیکر ۲۹۲ اینچی 8K رونمایی کرد

پشت تلویزیون ال جی UK6300

پشت تلویزیون ال جی UK6300 بسیار محکم است و هیچ کابل مدیریتی وجود ندارد. اون تقریبا مشابه UJ630 سال گذشته است. بعضی از ورودی هایی که پشت تلویزیون قرار می گیرند ممکن است هنگام نصب به دیوار دسترسی به اون ها دشوار باشد. همچنین پایه تلویزیون ال جی UK6300 تقریبا برابر با عرض تلویزیون است و با UJ6300 سال گذشته برابر است. اون از پلاستیک ساخته شده و از تلویزیون به خوبی پشتیبانی میکند.

تلویزیون ال جی UK6300 تلویزیون کاملا ضخیم است و در صورت نصب به دیوار، کمی از اون فاصله می گیرد. همچنین حاشیه ها تلویزیون ال جی uk6300 ضخیم تر از مدل های بالارده هستند.

پشت تلویزیون ال جی UJ630

پشت تلویزیون ال جی UJ630 ساده است و طراحی مشابه با سایر مدل های ساده این کمپانی دارد اما کمی کمتر از UJ770 جلب توجه میکتد. اگر تلویزیون به دیوار نصب شود ممکنه بعضی از ورودی هایی که پشت تلویزیون قرار می گیرند دچار مشکل شوند و یا دسترسی به آن ها مشکل باشد. پایه UJ630 تقریبا اندازه پهنای تلویزیونه و شبیه به UH610 از سال گذشته است. این پایه از پلاستیک ساخته شده ولی بخوبی تلویزیون را پشتیبانی میکند.

تلویزیون از نظر نازکی متوسط و نازک است و نازک ترین پخش مربوط به ورودی های تلویزیون است، اما هنوز وقتی به دیوار متصل باشد کمی با دیوار فاصله خواهد داشت .

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت تلویزیون UK6300

کیفیت ساخت تلویزیون UK6300 خوب است. هیچ چیز به طرز فوق العاده ای خوب نیست، اما چیزی هم نگران کننده نیست.

کیفیت ساخت تلویزیون UJ630

کیفیت ساخت تلویزیون UJ630 مناسب است. همچنین از پلاستیک ساخته شده اما بطوری نیست که تحت فشار های معمول بشکند یا مشکلی برایش پیش آید.

همچنین بخوانید  پورت LAN چیست و چه کاربردی در تلویزیون دارد ؟

مجموع ورودی های دو تلویزیون uk6300 ال جی و uj630

کیفیت تصویر | مقایسه دو تلویزیون uk6300 ال جی و uj630

تلویزیون ال جی UK6300

تلویزیون ال جی UK6300 دارای کیفیت تصویر مناسب و معقول است. اون دارای یک نسبت کنتراست محدود با یکنواختی خاکستری ضعیف دارد. بنابراین مشاهده اون در اتاق تاریک عالی نیست. اون بازتاب انعکاسی عالی دارد، اما روشنایی محدود آن بدین معنی نیست که می تواند بر درخشش در یک اتاق بسیار روشن غلبه کند. اون دارای یکنواختی خاکستری مناسب و یک زاویه دید گسترده است، و این برای دوستداران ورزش که دوست دارند برای بازی های بزرگ دوستان خود را جمع کنند عالی است. خارج از جعبه دقت رنگ عالی ندارد، و در دقیق ترین حالت تصویر Expert (اتاق تاریک) نیز تاریک است. ساختار پیکسلی کم دقت RGBW باعث می شود برخی از مصنوعات، به ویژه هنگامی که به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده می شود، بسیار قابل توجه باشد.

تلویزیون ال جی UK6300

تلویزیون ال جی UJ630 کیفیت تصویر متوسطی را ارائه میدهد. اگر در محیط یا اتاق تاریک فیلم ببینید، کنتراست پایین و دقت و یکنواختی مشکی ضعیف شما را ناامید میکند. اگر در روشنایی کافی اقدام به تماشای چیزی کنید هر دو آن مشکلات به حد محسوس کم دیده خواهند شد و تصویر خوبی نمایش داده میشود اما اگر نور محیط کمی بیشتر شود این پنل که روشنایی ای کمتر از متوسط دارد جوابگو نخواهد بود. یکنواختی خاکستری پنل نیز میتوانست بهتر از این ها باشد اما خوشبختانه در حد ایجاد مشکل خاصی نیست و خوب قلمداد میشود بخصوص که ترکیب خوبی با زاویه دید بسیار خوب باهم تشکیل داده اند. زاویه دید وسیع است و مناسب تماشای فوتبال و هر محتوایی از زاویه های مختلف در اتاق یا پذیرایی میباشد. متاسفانه HDR چه از نظر روشنایی و چه در بنمایش گذاشتن دامنه وسیع رنگ ها پس انتظار خاصی از HDR این تلویزیون نمیشه داشت.

کیفیت صدا

ویژگی های هوشمند

تلویزیون ال جی UK6300

تلویزیون ال جی UK6300 با اخرین نسخه از سیستم عامل هوشمند WEB OS اجرا میشود که به راحتی می توانید آن را هدایت کنید و دارای ویژگی های زیادی است. این انتخاب خوبی از برنامه های ساخته شده است، و فروشگاه محتوا LG دارای انتخاب گسترده ای از برنامه های اضافی و همچنین فیلم ها و برنامه های تلویزیونی موجود برای اجاره یا خرید است. متاسفانه رابط کاربری دارای تبلیغات و محتوای پیشنهاد شده است و گزینه ای برای غیرفعال کردن آنها وجود ندارد. ریموت خوب است اما دسترسی آسان به اکثر ویژگی های مشترک را فراهم میکند. امکان ارتقاء از راه دور به مدل پیشرفته تر مانند آن که شامل UJ7700 است، در این صورت UK6300 از کنترل های پیشرفته تر صدا و ThinQ AI پشتیبانی می کند.

همچنین بخوانید  رفع مشکل بوت لوپ در گوشی های اندرویدی

تلویزیون ال جی UJ630

تلویزیون ال جی UJ630 دارای webOS 3.5 LG است که بسیاری از گزینه های پیشرفته را دارا میباشد. در عین حال حرکت بین آن ها آسان می باشد.کنترل از راه دور دارای چندین دکمه است که منوهای سریع را باز می کند تا به راحتی تنظیمات معمولی را تغییر دهد، در عین حال جستجوی عمیق تر در رابط کاربری، بسیاری از گزینه های پایین سطح را نشان می دهد. متأسفانه این ریموت خیلی ساده و ارزان قیمت بنظر میرسد و میکروفون ضعیفی نیز دارد.

مزیت های تلویزیون ال جی UK6300

 • زمان پاسخ دهی بسیار سریع با توجه به تاخیر ورودی کم
 • دنباله خیلی کوتاه به دنبال اشیا در حال حرکت وجود دارد که کمتر کسی متوجه اون میشه.
 • کیفیت تصویر بهتر .
 • یکنواختی خاکستری بهتر.
 • زاویه دید بهتر.

معایب تلویزیون ال جی UK6300

 • رنگ مشکی در این تلویزیون به صورت خاکستری ظاهر می شود و در اتاق تاریک لکه دارد است .
 • ساختار پیکسل RGBW دقت کمی دارد.

مزیت های تلویزیون ال جی UJ630

 • تاخیرو ورودی بسیار پایین.
 • تاری خیلی کم در تصویر .
 • یکنواختی مشکی بهتر .

معایب تلویزیون ال جی UJ630

 • نور صفحه نمایش به اندازه کافی زیاد نیست.
 • مشکی بنمایش درآمده در تلویزیون یکنواختی لازم را ندارد.
 • استفاده از پیکسل هایی با دقت پایین در پنل این تلویزیون.

ریموت کنترل

کنترل تلویزیون و لوازم داخل جعبه

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن