پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

مقایسه تلویزیون سونی x7500f با x8500f سونی

مقایسه x7500f سونی با x8500f

پیشتازتِک در این مطلب دو عدد از بهترین تلویزیون های شرکت سونی یعنی x7500f سونی که تولید 2018 بوده با مدل x8500f سونی که اون هم از محصولات سال 2018 است را با هم مقایسه می کنیم. هر دو  این تلویزیون ها در بازار موجود هستند و جزو بهترین ها و پر طرفدارترین تلویزیون های سونی هستند .
البته ما به شما توصیه می کنیم با توجه به اینکه که ما هر دو مدل رو به طور کامل بررسی کرده ایم اما شما نباید زیاد درگیر جزئیات بشید و مطمئن باشید که هر کدام از این تلویزیون ها را انتخاب کنید، انتخاب برازنده و فوق العاده ای خواهد بود و با توجه به رضایت مشتریان هر دو تلویزیون با وجود تفاوت هایی که دارند، از لحاظ کیفیت رنگ و نمایش تصاویر بسیار عالی هستند.

مقایسه x7500f سونی با x8500f

در حالی که عملکرد کلی این دو تلویزیون بسیار شبیه است اما مدل x8500f که سری 8 است و یک سری بالاتر است نسبت به x7500f کیفیت بهتری دارد.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این دو مدل تلویزیون رو می تونید در جدول پایین ببینید.

ویژگی های اصلی

مقایسه طراحی و ظاهر x7500f سونی با x8500f

طراحی تلویزیون سونی X7500f

طراحی تلویزیون سونی X7500f خیلی شبیه به مدل x8300f است. پایه اون تلویزیون را به خوبی پشتیبانی میکند و دارای طراحی ساده و محکم است که اجازه می دهد تا یک ساندبار در جلو تلویزیون قرار گیرد. پایه های عقب تلویزیون مسیری برای مدیریت کابل ها دارد. پشت تلویزیون ساده است و اگر چه X7500F کمی ضخیم است اما اگر به دیوار نصب شود، خیلی از آن خارج نخواهد شد. در کل کیفیت اون نسبت به بسیاری از تلویزیون های دیگر سونی خوب است.

طراحی تلویزیون سونی X8500f

طراحی تلویزیون سونی X8500f فوق العاده است . پایه ها، در حالی که شبیه به X9000F است، با هر تلویزیون سونی که قبلا بررسی کرده ایم متفاوت است. آن ها گسترده هستند و نیاز به یک میز بزرگتر دارند اما هیچ مشکلی با قرار دادن یک ساندبار بین آن ها وجود ندارد. در پشت تلویزیون تنها یک پایه مدیرت کابل وحود دارد که شبیه به x9000f است اما نه به خوبی X9300E که شامل مسیریابی از طریق پنل پشتی است. لبه پایین تلویزیون گرم می شود. با وجود اینکه تقریبا به طور کامل از پلاستیک ساخته شده، تلویزیون به خوبی ساخته شده است.

همچنین بخوانید  نحوه حذف برنامه های اضافی در تلویزیون ال جی

پشت تلویزیون سونی X7500F

پشت تلویزیون سونی X7500F پلاستیکی است و بسیار شبیه به مدل x8300f است. مدیریت کابل هم به خوبی در نظر گرفته شده است و می توان از طریق پایه ها کابل ها رو عبور داد. با این حال، اگر شما تلویزیون را روی دیوار نصب کنید، ممکن است دسترسی به برخی از پورت ها مشکل باشد. حاشیه های تلویزیون سونی X7500F نازک و زیبا هستند. و از پلاستیک ساخته شده است.

پشت تلویزیون سونی X8500f

پشت تلویزیون سونی X8500f مثل x8500e کاملا اصولی است. همانند X9000F مدیریت کابل از طریق پایه تلویزیون، بسیار ساده است. پشت تلویزیون تقریبا شبیه به X9000F است. حاشیه های این تلویزیون خوب است. اگرچه کمی ضخیم تر از x9000f هستند ولی باز هم کاملا نازک و عالی هستند.

کیفیت ساخت

مجموع ورودی های دو تلویزیون x7500f سونی با x8500f

کیفیت تصویر | مقایسه x7500f سونی با x8500f

ویژگی های تلویزیون سونی X7500F

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X7500f مناسب است. نسبت کنتراست اون کم است و تلویزیون نمیتواند در یک اتاق تاریک رنگ سیاه عمیق را نشان دهد، که این قابل توجه است. اون می تواند به اندازه کافی روشن باشد، اما برای غلبه بر انعکاس در یک اتاق روشن به اندازه کافی روشن نیست . دقت رنگ اون خارج از جعبه خوب است و بیشتر افراد نیازی به کالیبراسیون اون برای اصلاح هر گونه اشتباه رنگ ندارند. زاویه دید مناسب است، و شما می توانید تلویزیون را از زوایای کوچک تماشا کنید بدون اینکه کیفیت تصویر کاهش پیدا کند. یکنواختی خاکستری هم مثل عملکرد انعکاسی خوب است.

همچنین بخوانید  بازی God of War و داستان تولد دوباره کریتوس در بازی

ویژگی های تلویزیون سونی X8500F

تلویزیون سونی X8500f دارای کیفیت تصویر خوبی است.اون لوکال دایمینگ و نسبت کنتراست ناامید کننده ای ندارد. همچنین دارای روشنایی SDR خوب است و روشنایی HDR متوسطی دارد اما تلویزیون به اندازه کافی روشن نیست که محتوای HDR را کاملا درک کند. اون دارای یکنواختی خاکستری بهتر از حد متوسط است، اما یکنواختی رنگ سیاه تا حدی نا امیدکننده است . تلویزیون دارای زاویه دید مناسب است و برای یک اتاق بزرگ مناسب است . بازتاب در اون کمی بهتر از x8500e است . خارج از جعبه دقت رنگ اون متوسط است و بیشتر از طریق کالیبراسیون قابل تصحیح است. وسعت رنگ خوب است اما نمیتواند رنگ سبز بیش از حد اشباع شده یا رنگ های عمیق و تاریک را خوب تولید کند.

کیفیت صدا

ویژگی های هوشمند

تلویزیون سونی X7500F

تلویزیون سونی X7500F از همان سیستم عامل اندروید TV که تلویزیون های دیگه در این سال با ان راه اندازی میشوند استفاده کرده است. درست مثل مدل های X8500F یا X8300F. این رابط کاملا هماهنگ با برنامه های داخلی ساخته شده است و هزاران برنامه دیگر در فروشگاه Google Play را نیز پشتیبانی میکند. رابط کاربری مناسب و معقول است .شما می توانید به سرعت به Google Assistant از طریق ریموت دسترسی پیدا کنید و می توانید برنامه ها یا محتوا را با صدا جستجو کنید، اما نمی توانید تنظیمات تلویزیون را با کنترل صوتی تغییر دهید.

تلویزیون سونی X8500F

تلویزیون سونی X8500F هم از سیستم عامل اندروید TV استفاده کرده است. این رابط کاملا هماهنگ با برنامه های داخلی ساخته شده است و هزاران برنامه دیگر در فروشگاه Google Play موجود است. رابط کاربری، کاربردی است اما تاخیر قابل توجهی وجود دارد . کنترل از راه دور شامل دسترسی سریع به Google Assistant می شود. شما می توانید برنامه ها یا محتوا را با voice جستجو کنید و بارای دستورات پایه خوب کار میکند مانند باز کردن “Netflix “، یا ” وضعیت آب و هوا “.

همچنین بخوانید  EPG چیست و کلید EPG بر روی کنترل تلویزیون چه کاربردی دارد ؟

مزیت های تلویزیون سونی X7500F

  • دقت رنگ عالی خارج از جعبه
  • یکنواختی خاکستری خوب

معایب تلویزیون سونی X7500F

  • عملکرد ضعیف HDR .
  • رنگ سیاه در اتاق تاریک به صورت خاکستری ظاهر میشود.

مزیت های تلویزیون سونی X8500F

  • پاسخدهی سریع با تاخیر ورودی کم .
  • عملکرد حرکات سریع فوق العاده است.
  • تصویر در هر زویه ای دقیق باقی می ماند .

معایب تلویزیون سونی X8500F

  • رنگ سیاه مطلق در اتاق تاریک به صورت خاکستری ظاهر میشود .

ریموت کنترل

ریموت تلویزیون سونی X7500F

ریموت تلویزیون سونی X7500F شبیه به کنترل تلویزیون x8500f است .این کنترل از راه دور نسبتا بزرگه و دکمه های زیادی داره و بسیار کاربردی است. کار با دکمه ها آسان است و برای پیدا کردن و دسترسی به اکثر توابع اساسی تلویزیون زمان زیادی لازم ندارد .با کنترل از راه دور می توانید با بلوتوث به تلویزیون متصل شوید تا میکروفون را با قابلیت کنترل صوتی Google Assistant تلویزیون مورد استفاده قرار دهید. دستیار گوگل می تواند بسیاری از اقدامات در تلویزیون مانند تغییر دادن ورودی ها یا باز کردن برنامه های خاص را انجام دهد اما تنظیمات پیشرفته تر مانند تغییر دادن تنظیمات تصویر را نمیتوان با کنترل صوتی انجام داد.

ریموت کنترل تلویزیون سونی x8500f

ریموت کنترل تلویزیون سونی x8500f شبیه به کنترل تلویزیون x8500e سال گذشته است. این کنترل از راه دور نسبتا بزرگه و دارای دکمه های بیشتری نسبت به دیگر کنترل ها است. کار با دکمه ها آسان است و برای پیدا کردن و دسترسی به اکثر توابع اساسی تلویزیون زمان زیادی لازم ندارد . با کنترل از راه دور می توانید با بلوتوث به تلویزیون متصل شوید تا میکروفون را با قابلیت کنترل صوتی Google Assistant تلویزیون مورد استفاده قرار دهید. دستیار گوگل می تواند بسیاری از اقدامات در تلویزیون انجام دهد، مانند تغییر دادن ورودی ها یا باز کردن برنامه های خاص. اما برای عمل های پیشرفته تر مانند تغییر دادن تنظیمات تصویر کار نمی کند.

کنترل تلویزیون و لوازم داخل جعبه 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن