آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش تخصصی نرم افزار هلو قسمت چهلم: مرتب سازی شماره سند و تاریخ فاکتور

آموزش تخصصی نرم افزار هلو قسمت چهلم: مرتب سازی شماره سند و اصلاح تاریخ فاکتور

در اخبار کامپیوتر منتشر شده در حوزه نرم افزار کامپیوتر به بررسی تخصصی نرم افزار هلو میپبردازیم. ما در قسمت سی و نهم به  طرف حساب ، چکها و تاریخ سند افتتاحیه در نرم افزار هلو پرداختیم.

مرتب سازی شماره اسناد ممیزدار در نرم افزار هلو:

 گاهی اوقات در هنگام ثبت اطلاعات در نرم افزار ممکن است متوجه این موضوع شوید که یک سند ثبت نشده است و یا به دلیل اشتباه کاربری و یا به هم ریختگی تاریخ سیستم، اسناد مابین شماره سندهای دیگر و به شکل ممیزدار ثبت شده اند.

برای مرتب کردن شماره اسناد و خارج کردن شماره ها از این حالت، از مسیر ” اصلاحات / مرتب سازی شماره اسناد ” استفاده میشود .

مرتب سازی در اطلاعات به دو حالت انجام می گیرد: ۱- بر اساس شماره سند ۲- بر اساس تاریخ 

در نرم افزار هلو از روش میانگین موزون در روش قیمت گذاری برای اصلاح موجودی و … استفاده می شود.

میانگین گیری از قیمت کالاها به ترتیب تاریخ ورود آنها به انبار انجام می گیرد. در زمانهایی که قیمتی را در فاکتور خرید اشتباه وارد نموده اید و سپس اصلاح می نمایید، میانگین قیمت خرید تغییر خواهد کرد. 

در این حالت برای اصلاح میانگین قیمت خرید کالاهای خریداری شده می توانید از منوی اصلاحات/ اصلاح موجودی و… اقدام نمایید.

در این فرم سه گزینه ۱- انتخاب کلیه کالاها، ۲- انتخاب یک گروه اصلی خاص، انتخاب یک کالای خاص برای انتخاب وجود دارد . با انتخاب هر یک از گزینه های ذکر شده، باید دکمه اصلاح میانگین قیمت را کلیک نموده تا اصلاح صورت گیرد.

همچنین بخوانید  آپدیت مادربردهای ایسوس برای تمام مدل ها و AMD Ryzen 3000 ها

روی دکمه اصلاح موجودی انبار را کلیک کنید ، اگر میخواهید موجودی کالاهای انبار را اصلاح کنید.

برای اصلاح زمان ثبت یک فاکتور، دکمه اصلاح ساعت فاکتور را کلیک کنید. فاکتوری که قصد اصلاح ساعت آن را دارید، انتخاب کرده و سپس دکمه اصلاح را کلیک کنید. ساعت فاکتور را تغییر داده و سپس فرم را تایید نمایید.

برای مشاهده گزارش کالاهای منفی شده در کاردکس شما عزیزان باید دکمه گزارش کالاهای منفی شده در کاردکس را کلیک نمایید.

با کلیک بر روی این دکمه، فرم مربوطه نمایش داده می شود که در آن می توانید گزارشی از کلیه کالای منفی شده در کاردکس را مشاهده نمایید و یا با اعمال شرط, روی ستون های “شماره فاکتور” , “تاریخ” , “کد کالا” و … ازکالا و یا کالاهای خاصی گزارش تهیه نمایید .

 همچنین می توانید ستونهای خاصی را برای نمایش درگزارش انتخاب و یا از انتخاب خارج نمایید. با کلیک بر روی دکمه پیش نمایش، گزارش کالاهای منفی شده در کاردکس را مشاهده خواهید نمود

منبع
توسینسو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن