آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش تخصصی نرم افزار هلو قسمت سی و سوم: تنظیمات پشت نمره چک

آموزش تخصصی نرم افزار هلو قسمت سی و سوم:تنظیمات پشت نمره چک

در اخبار کامپیوتر منتشر شده در حوزه نرم افزار کامپیوتر به بررسی تخصصی نرم افزار هلو میپبردازیم. ما در قسمت سی و دوم به نمایش سود در گزارش سود و زیان درنرم افزار هلو پرداختیم.

نمایش شماره ثابت اسناد در نرم افزار هلو: 

از نظر اصول حسابداری اگر اسناد صادره را به ترتیب تاریخ پشت سرهم قرار دهید باید شماره سند آنها نیز پشت سرهم قرار گرفته باشد. گاهی اوقات ممکن است بخواهید سندی که مربوط به تاریخهای گذشته است را ثبت نمایید.

با توجه به اصل بیان شده در صورت ثبت سند، باید شماره آن بعد از آخرین شماره سند تاریخ مورد نظر قرار گیرد و با اولین سند روز بعد یکی می شود، پس یا باید تمام اسناد بعد از آن یک رقم جا به جا شوند (شماره سند هر کدام یکی زیاد شود یا اصطلاحا شیفت بخورد) و یا شماره سند ممیزدار ثبت شود. 

در صورتی که بخواهید شماره های ممیزدار را در اسناد حذف نمایید، عمل مرتب سازی اسناد را انجام دهید، کلیه اسناد به ترتیب، شماره گذاری شده و ممیز آنها از بین می رود.

نکته قابل توجه:

اگر شما این شماره ها را پشت اسناد دستی خود ثبت کرده باشید ترتیب تمام آنها از بین می رود. شماره سند ثابت به تاریخ ثبت سند ارتباطی ندارد و با مرتب سازی نیز جا به جا نخواهد شد (می توانید از هر دو استفاده نمایید) 

با انتخاب گزینه درج شماره چک در توضیحات مراوده حساب چنانچه بعد از اول دوره، به طرف حسابی چک پرداخت یا از طرف حسابی چک دریافت نمایید شماره چک به طور اتوماتیک در توضیحات مراوده حساب نمایش داده شده، ثبت می گردد.

همچنین بخوانید  دانلود نرم افزار i Explorer برای مک و ویندوز

با انتخاب گزینه چک های پرداختی وصول نشده حداقل … روز قبل از تاریخ سررسید نمایش داده شوند می توانید تعداد روز مورد نظر را وارد نموده و به هنگام اجرای برنامه، چکهای وصول نشده در این بازه زمانی را مشاهده نمایید. 

ابتدای اجرای برنامه چکهایی که تاریخ سررسید آنها بین تاریخ روز سیستم و x روز بعد از تاریخ جاری سیستم باشد، نمایش داده می شود .

با انتخاب گزینه درانبار گردانی، فرم ثبت کالاهای شمارش شده، ورود یک لیست خاص، موجودی انبار را نشان دهد در عملیات انبار گردانی در فرم ثبت کالاهای شمارش شده، در ستون شمارش، تعداد کالاهای انبار قرار می گیرد. 

محاسبه شماره پشت نمره چک برحسب 2 مورد صورت میگیرد: 
۱- پشت نمره آخرین چک ثبت شده + ۱ : با انتخاب این گزینه پشت نمره بعدی چک مورد نظر براساس آخرین شماره ای که برای پشت نمره در نظر گرفته شده به اضافه یک بدست می آید. 

۲- بزرگترین پشت نمره + ۱ : با انتخاب این گزینه پشت نمره بعدی چک مورد نظر براساس بزرگترین شماره ای که برای پشت نمره در نظر گرفته شده به اضافه یک بدست می آید. برای بزرگنمایی فرم فاکتور گزینه” بزرگنمایی فاکتور” را انتخاب نمایید. برای اعمال تغییر انجام شده برنامه را یک بار بسته و دوباره اجرا نمایید. 

نحوه ثبت سند برای چکهایی که در عملیات بانک به بانک یا صندوق معرفی می شوند به صورت زیر می باشد : 

۱- همیشه یک سند (چکهای صادره از بانک اول مستقیما در بانک دوم وصول خواهد شد): با انتخاب این گزینه فقط یک سند که مربوط به وصول چک می باشد، در برنامه ثبت می شود.

همچنین بخوانید  دانلود LONEWOLF – بازی جذاب ماجراجویی گرگ تنها

 ۲- همیشه دو سند (چکهای صادره از بانک اول در بانک دوم وصول نشده و باید در زمان وصول آنها از فرم اعلام وصول چکها اقدام گردد) : درصورت انتخاب این گزینه، عملیات صدور چک و وصول چک تفکیک می شود. یعنی ابتدا سند صدور چک ثبت می شود و چک به عنوان چک وصول نشده ثبت می گردد.

سپس از مسیر عملیات مالیچکها اعلام وصول کلیه چک ها در فرم وصول سند بانکی با انتخاب گزینه “لیست چکهای انتقالی بین بانکها، جهت اعلام وصول” می توانید چک مورد نظر را وصول کرده و سند آن را ثبت کنید . در واقع با استفاده از این امکان می توانید ابتدا چک ها را در برنامه ثبت نموده و سپس در موعد سررسید آنها را وصول نمایید. 

۳- با انتخاب گزینه “در فرم هم پرسیده شود و بتوان تغییر داد” علاوه بر انتخاب یکی از گزینه های ۱ و ۲، به هنگام تایید فرم امور مالی، برنامه به شما پیغامی نمایش می دهد مبنی بر اینکه می خواهید یک سند برای وصول چک ثبت شود یا خیر 

منبع
توسینسو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن