اخبار موبایلتکنولوژیموبایل

نمایشگرهای نسل بعدی آیفون‌ها توسط شرکت چینی BOE تامین میشود

ظاهرا به‌زودی در حوزه ی پنل‌های اولد قرار است با رقیب قدری مواجه شود. گزارش‌های جدید حاکی از آن هستند که می‌خواهد تولید انبوه نمایشگرهای اولد مجهز به لمسی یکپارچه را آغاز کند.

این کمپانی از نظر تولید نمایشگرهای LCD در جایگاه نخست قرار دارد و تقریبا تمام پنل‌های ‌های هواوی را تامین می‌کند. در هر صورت باید ببینیم که این نمایشگرهای اولد شرکت BOE از چه کیفیتی بهره می‌برند.

در حال حاضر، شرکت BOE تامین‌کننده‌ی نمایشگرهای مک‌بوک و آیپدها است.

قبل از یکپارچه شدن حسگرهای لمسی، شرکت‌های سازنده باید یک لایه‌ی جداگانه بر روی نمایشگر قرار می‌دادند. به‌لطف این ، ضخامت و وزن نمایشگرها کاهش پیدا می‌کند. تمام ‌ها از همین فناوری قدیمی استفاده می‌کنند ولی قرار است نسل بعدی این گوشی‌ها مجهز به نمایشگرهای بکپارچه با سنسورهای لمسی باشد.

در حال حاضر، شرکت BOE تامین‌کننده‌ی نمایشگرهای مک‌بوک و آیپدها است و به همین خاطر همکاری آن‌ها در زمینه‌ی تامین نمایشگرهای آیفون چندان بعید به نظر نمی‌رسد.

در ضمن باید یادآور شویم که اپل برای تامین قطعات مختلف، معمولا این قطعات را برای کاهش هزینه‌ها و وابستگی، حداقل از دو شرکت مختلف تامین می‌کند ولی در زمینه‌ی نمایشگرهای آیفون با وجود اقداماتی که برای همکاری با ال‌جی و شارپ انجام داده، کماکان سامسونگ مهم‌ترین تامین‌کننده محسوب می‌شود. با توجه به این موضوع، شرکت BOE می‌تواند به انحصار سامسونگ در این زمینه پایان دهد.

همچنین بخوانید  معرفی هدفون وایرلس سونی WH-CH700N با تکنولوژی حذف نویز هوشمند
منبع
دیجی کالا مگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن